Доставка с Еконт Експрес.
Гаранционното обслужване се извършва от официалните сервизи на марката.
Технически детайли
| Features: | Copilot+PC, FHD webcam, Dual Fan Cooling, Quad-intake, Quadexhaust |
| NPU: | AMD Ryzen™ AI (bis zu 50 TOPS) |
| Manufacturer: | ACER |
| Screen size: | 16" |
| Power Adapter: | 135W power adapter (50% PCR-plastic) |
| Screen Resolution: | 1920 x 1200 |
| Memory size: | 32GB (2x16GB) |
| Memory type: | DDR5 RAM;2 x 16 GB DDR5 RAM;Maximum RAM: Up to 32 GB DDR5 RAM (2x 16 GB soDIMM) |
| CPU Model: | AMD Ryzen™AI 7 350 processor 2.0 GHz base clock (Up to 5.0 GHz max. performance clock rate), 16MB, 8 / 16 (cores / threads) |
| Graphics: | NVIDIA® GeForce RTX™ 5050 8GB GDDR7 VRAM |
| SSD: | 1TB |
| Disk Specifications: | PCIe Gen4 NVMe Solid-State-Drive (SSD) |
| Interface: | 1x HDMI® 2.1;Displayport: via USB Type-C;USB 3.2: 3x (2x Type-A Gen 2 (1x with Power-Off USB Charging), 1x Type-A Gen 1);USB 4.0: 1x (Type-C);Ethernet (RJ-45);MicroSD cardreader;1x 3.5 mm speaker/headphone/line-out (supports headsets with integrated microphone) |
| Camera: | FHD Webcam |
| OS: | Linux (eShell);NitroSense™, Planet9, Acer LiveArt, Acer Product Registration, Acer QuickPanel |
| Audio: | DTS® X:Ultra Audio, Acer TrueHarmony, Acer Purified, AI noise reduction | compatible with Cortana with Voice;two built-in stereo speakers;three built-in microphones |
| Bluetooth: | 5.3 |
| LAN: | Killer™ Ethernet E2600 |
| Wi-Fi: | Wi-Fi 6E (802.11 ax) |
| Security: | Kensington Lock |
| Battery: | Li-Ion battery (4 cells / 76 Wh) |
| Keyboard: | Acer FineTip keyboard with numpad (103-/104-/107-keys);US International (QWERTY);Backlit keyboard;Multi-Gesture TouchPad (Microsoft Precision Touchpad certification) |
| Dimensions: | 360.04 x 275.62 x 24.50 mm |
| Weight: | 2.43 kg |
| Сайт на производителя: | https://www.acer.com/us-en |
| Разширено търсене: | ACER NITRO V16 AMD AI 7 350 32G RTX5050 1TB_SSD 16 WUXGA 180HZ M2 COMBO BLACK BACKLIT |
ACER ANV16-61-R1PQ NITRO V16
- Производител: ACER
- Код на продукта: 4711474551634 / NH.QUKEX.004
- Гаранция: 24 месеца хардуер, 12 месеца батерия
- SKU Code: 35133
- Наличност: В наличност
-
1,507.53€ (2,948.48лв.)
- Цена без ДДС: 1,256.28€ (2,457.07лв.)













