Доставка с Еконт Експрес.
Гаранционното обслужване се извършва от официалните сервизи на марката.
Технически детайли
| Features: | System diagnosis;Battery health charging;Fan Profile;Splendid;Function key lock;WiFi SmartConnect;TaskFirst;Live update;ASUS OLED Care;AI Noise Canceling |
| NPU: | AMD XDNA NPU up to 50TOPS |
| Manufacturer: | ASUS |
| Model: | UM5606GA-SR222X |
| Screen size: | 16" |
| Power Adapter: | TYPE-C, 68W AC Adapter, Output: 20V DC, 3.4A, 68W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal |
| Screen Resolution: | 2880 x 1800 |
| Memory size: | 32GB |
| Memory type: | LPDDR5X on board;Total System Memory: LPDDR5X 32GB |
| CPU Model: | AMD Ryzen AI 400 Series |
| Graphics: | AMD Radeon 880M Graphics |
| SSD: | 2TB |
| Disk Specifications: | M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD |
| Interface: | 1x USB 3.2 Gen 2 Type-A (data speed up to 10Gbps);2x USB 4.0 Gen 3 Type-C with support for display / power delivery (data speed up to 40Gbps);1x HDMI 2.1 TMDS;1x 3.5mm Combo Audio Jack;SD 4.0 card reader |
| Camera: | FHD camera with IR function to support Windows Hello |
| OS: | Windows 11 Pro |
| Audio: | Smart Amp Technology;Built-in speaker;Built-in array microphone |
| Expansion Slots: | 1x M.2 2280 PCIe 4.0x4 |
| Bluetooth: | 5.4 |
| Wi-Fi: | Wi-Fi 7(802.11be) (Tri-band)2x2 |
| Security: | IR webcam with Windows Hello support;Microsoft Pluton security processor;Trusted Platform Module (Firmware TPM) |
| Battery: | 83WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion |
| Keyboard: | Backlit Chiclet Keyboard;With Copilot key_x000D_;Precision touchpad |
| Dimensions: | 35.36 x 24.30 x 1.19 ~ 1.29 cm |
| Weight: | 1.50 kg |
| Сайт на производителя: | https://www.asus.com/laptops/for-home/zenbook/asus-zenbook-s-16-um5606/ |
| Разширено търсене: | ASUS Zenbook S 16 GORGON POINT 10C (GPT1) 32GB 2TB 16'' 3K OLED Touch screen Gray Win 11 Pro |
ASUS UM5606GA-SR222X
- Производител: Asus
- Код на продукта: 4711636382755 / 90NB17H6-M00BX0
- Гаранция: 24 Months
- SKU Code: 37757
- Наличност: В наличност
-
2,485.13€ (4,860.49лв.)
- Цена без ДДС: 2,070.94€ (4,050.41лв.)









